46 Jobs | 974661 Resumes

Zmiany Personalne

1 lipca 2011 roku firma OSRAM sfinalizowała przejęcie niemieckiej firmy Siteco Lighting GmbH z siedzibą główną w Traunreut. Tego samego dnia dotychczasowy Prezes Zarządu Siteco, Klaus–Günter Vennemann objął stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za oświetlenie profesjonalne w OSRAM.

Przejęta przez OSRAM firma Siteco oferuje oświetlenie profesjonalne dla sektora komercyjnego oraz dla obiektów użyteczności publicznej. W jej ofercie znajdują się produkty np. dla infrastruktury miejskiej, a więc do oświetlania budynków, ulic, tuneli, lotnisk oraz stadionów.

Siteco zapewnia między innymi oświetlenie stadionu Allianz Arena w Monachium, lotniska Barajas w Madrycie oraz wieżowca Tajpei Tower na Tajwanie. Teraz, dzięki połączeniu, OSRAM będzie mógł korzystać z rozległego doświadczenia w zakresie współpracy z klientami, architektami, projektantami i monterami oświetleniowymi przy tworzeniu nowych produktów. – “Dzięki temu przejęciu firma OSRAM wzmacnia swoją pozycję w zakresie kompletnych rozwiązań oświetleniowych.

Dotyczy to zarówno propozycji opartych na klasycznej, energooszczędnej technologii oświetleniowej, jak i opartej na LED” – mówi Wolfgang Dehen, dyrektor generalny OSRAM. – „Już dziś ponad dwie trzecie globalnego rynku oświetleniowego należą do opraw i systemów oświetleniowych”. Za sprawą transakcji, OSRAM uzyskał szeroki dostęp do rynku rozwiązań i nowoczesnej gamy produktów w zakresie instalacji zewnętrznych i wewnętrznych.

To posunięcie wzmocniło dział oświetlenia profesjonalnego, który w ramach OSRAM oferuje komponenty, takie jak: źródła światła, LED oraz urządzenia sterujące. Dodatkowo, przejęcie Siteco zapewnia kompleksowy dostęp do kompletnych opraw, systemów sterowania światłem i rozwiązań oświetleniowych.

Asortyment produktów Siteco jest silnym uzupełnieniem oferty utworzonej w ubiegłym roku spółki joint venture firm Traxon i OSRAM. Traxon prowadzi aktywne prace w zakresie zastosowań oświetleniowych wykorzystywanych w sklepach, architekturze, rozrywce i w sektorze usługowym.

Klaus-Günter Vennemann został mianowany na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego w OSRAM za oświetlenie profesjonalne .Vennemann od lipca 2009 r. był Prezesem Zarządu Siteco. W czasie półtorarocznej kadencji doprowadził do przyspieszenia tempa wzrostu wyników firmy, a ponadto kontynuował przygotowania do kluczowych działań związanych z technologią LED.

Wcześniej, przez 16 lat Vennemann był Członkiem Zarządu firmy LUK, która jest dostawcą produktów dla międzynarodowego przemysłu samochodowego, należącą do grupy Schaeffler.

Leave a comment:

©2022 ExecutiveSurf | +44 2077291837 | Registered in England no. 1111 7389 - VAT. GB 291 0514 23