46 Jobs | 974661 Resumes

27/05 Zmiany Personalne

Ryszard Petru w Radzie Nadzorczej DI Investors

 

Ryszard Petru został powołany na przewodniczącego Rady Nadzorczej Domu Inwestycyjnego Investors.


– Dom Inwestycyjny Investors jest jedną z czołowych polskich prywatnych firm świadczących usługi corporate finance. Chcemy utrzymać dotychczasowe wysokie tempo wzrostu, a ogromne doświadczenie i wiedza Ryszarda Petru będą dla nas dużym wsparciem
– powiedział Jakub Bartkiewicz, prezes zarządu DI Investors.

 

– Rada Nadzorcza od początku naszej działalności aktywnie uczestniczyła w opracowywaniu strategii rozwoju. Fakt, że jej pracą będzie kierował wybitny ekonomista, a zarazem osoba o wieloletniej praktyce na rynku, jest dla Domu Inwestycyjnego bez wątpienia dużym atutem. Liczymy też, że przewodniczenie Radzie Nadzorczej będzie początkiem szerszej współpracy Ryszarda Petru z Investors Holding – dodał prezes Bartkiewicz.

 

Ryszard Petru jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej cytowanych ekonomistów w Polsce, przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich oraz Głównym Doradcą Ekonomicznym Fundacji DemosEuropa. Swą karierę zawodową rozwijał między innymi w największych polskich bankach, gdzie, jako szef zespołu makro, wielokrotnie plasował się w czołówce najtrafniej prognozujących ekonomistów w Polsce a w roku 2007 został uznany za najtrafniej prognozującego na rynku.

 

W latach 2001-2004 pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym gdzie zajmował się zagadnieniami makroekonomicznymi, w szczególności zaś reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Doradzał w zagadnieniach związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi w krajach regionu Europy Środkowo Wschodniej i Azji Centralnej.

 

W latach 1997 – 2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Finansów. Zajmował się reformą emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego. Pracował również nad reformą finansów publicznych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej.

Leave a comment:

©2022 ExecutiveSurf | +44 2077291837 | Registered in England no. 1111 7389 - VAT. GB 291 0514 23