46 Jobs | 974661 Resumes

03/05 Zmiany Personalne

Paweł Sobków Prezesem Iława

 

Paweł Sobków Prezesem IZNS Iława Znany menedżer zastąpił na stanowisku Prezesa Mariusza Witka. Paweł Sobków pełnił do tej pory funkcję Wiceprezesa IZNS Iława i odpowiadał za finanse i strategię, a także kierował pracami warszawskiego biura Spółki.

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu związana jest z realizacją strategii Grupy IZNS Iława. Pan Mariusz Witek po dokonaniu wyznaczonych mu zadań zajmie się realizacją strategii De Molen Trade, spółki portfelowej IZNS Iława, w której jest Wiceprezesem od lutego 2011 roku.

Jako strategiczny cel stawiam sobie zwiększenie wartości IZNS Iława poprzez rozwój spółek portfelowych, które dzięki rozwojowi organicznemu i konsolidacji rynku powinny stawać się znaczącymi graczami w swoich branżach – mówi Paweł Sobków, Prezes IZNS Iława.

Paweł Sobków posiada bardzo bogate doświadczenie menedżerskie w zarządzaniu spółkami i prowadzeniu projektów strategicznych. Posiada również bogate doświadczenie transakcyjne, które przyczyniło się do sprzedaży spółki Kartpol Group giełdowym Suwarom. Jako prezes spółki AMC Business Consulting organizował finansowanie i prowadził zagraniczne projekty o wartości kilkuset milionów złotych m.in. na terenie Węgier, Rosji i Tajlandii.

Wcześniej w latach 2006-2008 pełnił funkcję członka zarządu dystrybutora prasy spółki Ruch S.A.,  odpowiedzialnego za handel i zarządzanie siecią sprzedaży W ramach IPO Ruch S.A. pozyskał z rynku 249 mln zł.

Paweł Sobków w latach 2003-2006 był wiceprezesem działającej w branży spożywczej firmy Roleski, gdzie skutecznie budował eksport za co trzykrotnie uzyskał tytuł Lidera Eksportu. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, gdzie jako menedżer projektu prowadził szereg inwestycji m.in. w branży motoryzacyjnej. Obecnie Paweł Sobków jest członkiem Rad Nadzorczych spółek De Molen Trade Sp. z o.o., Zastal S.A., Bakalland  S.A., Sotur Pellet (Węgry) oraz Ravhold Sp z o.o.

Nowy prezes IZNS Iława jest doktorem nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej, oraz absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University. Oprócz wieloletniego doświadczenia zawodowego posiada również tytuł MBA, który zdobył w Maastricht School of Management.

Leave a comment:

©2022 ExecutiveSurf | +44 2077291837 | Registered in England no. 1111 7389 - VAT. GB 291 0514 23