46 Jobs | 974661 Resumes

21/04 Zmiany Personalne

Dominik Czarnota nowym prezesem Naszej Klasy

 

Dominik Czarnota przejmuje obowiązki prezesa spółki prowadzącej największy portal społecznościowy w Polsce. Czarnota zastąpi Arkadiusza Pernala, który pełnił tę funkcję od początku 2009 roku. 

Pernal z serwisem związany był od początku jego istnienia, do momentu objęcia prezesury pełnił funkcję członka zarządu Naszej Klasy sp. z o.o. Czarnota dołączył do projektu we wrześniu 2008, od zeszłego roku był pełnomocnikiem zarządu ds. przychodów.

„Zostając prezesem Naszej Klasy miałem dwa podstawowe cele – uzupełnić struktury dynamicznie rozwijającej się firmy oraz przekształcić start-up w stabilny biznes internetowy. Oba te cele spełniłem. Przekazuję Dominikowi kompletną, zyskowną organizację prowadzącą serwis z jednym z najwyższych wskaźników zaangażowania Użytkowników. Dla mnie osobiście, po blisko 5 latach intensywnej pracy dla NK, przyszedł czas na zmiany, na zmierzenie się z nowymi wyzwaniami. Życzę Dominikowi wszelkiej pomyślności i jestem przekonany, że potencjał, który przekazuję, będzie sukcesywnie przekuwał w długoterminowe korzyści zarówno dla firmy, jak i Użytkowników nk.pl” – komentuje swoją decyzję Arkadiusz Pernal.

Nasza Klasa pod rządami Czarnoty będzie kontynuowała i rozwijała dotychczasową strategię obecności na rynku internetowym. Nowy prezes skupi się na umacnianiu NK na pozycji lidera segmentu społecznościowego w Polsce oraz na tworzeniu nowych źródeł przychodu dla firmy.

„Nie ukrywam, że przejęcie od Arka prowadzenia Naszej Klasy jest dla mnie wielkim wyzwaniem, niemniej wyzwaniem bardzo mobilizującym. Plany NK są ambitne i dalekosiężne, dołożę wszelkich starań, by z sukcesem je zrealizować. Cieszy mnie fakt, że będę mógł działać wspólnie z zespołem ponad 200 niezwykle zaangażowanych w NK osób” – zapowiada Dominik Czarnota, nowy prezes Naszej Klasy.

Struktura właścicielska firmy nie ulega zmianom. Formalne potwierdzenie nowego stanu dokona się w maju. Oprócz Czarnoty spółkę, jak dotychczas, będzie reprezentował Marcin Chruszczyński, członek zarządu i szef operacyjny Naszej Klasy.

Dominik Czarnota z Naszą Klasą związany jest od września 2008 roku, kiedy jako pełnomocnik zarządu ds. e-Commerce współtworzył struktury handlowe spółki. Od zeszłego roku był kompleksowo odpowiedzialny za przychody firmy. Karierę zawodową rozpoczynał w Interia.pl S.A., pracował też dla PTK Centertel (Orange). Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku zarządzanie i marketing. Prywatnie, wspólnie z żoną, od kilku jest miłośnikiem kultury i tradycji Argentyny.

Leave a comment:

©2022 ExecutiveSurf | +44 2077291837 | Registered in England no. 1111 7389 - VAT. GB 291 0514 23