46 Jobs | 974661 Resumes

20/04 Zmiany Personalne

Lloyd’s of London: John Nelson następcą Lorda Levene

 

18 kwietnia Rada Lloyd’s of London wskazała Johna Nelsona jako następcę Lorda Petera Levene na stanowisku prezesa ubezpieczyciela. Nowy szef obejmie swoją funkcję w październiku, kiedy Lord Levene po dziewięciu latach kierowania biznesem ubezpieczeniowym Lloyd’s (najdłużej w historii firmy) odejdzie się na emeryturę.

John Nelson uznał powierzenie mu stanowiska prezesa za „wielki zaszczyt”. Dodał, że ostatnie katastrofy globalne, takie jak trzęsienia ziemi w Japonii i Nowej Zelandii i powodzie w Australii zwróciły uwagę na istotną rolę, jaką odgrywają ubezpieczenia przy wspieraniu odbudowy społeczności oraz przedsiębiorstw po katastrofie. Odchodzący Lord Peter Levene określił Nelsona mianem “doświadczonego biznesmena z sukcesami”. Dodał, że wierzy, iż ta decyzja personalna okaże się „doskonałym wyborem”.

Dyrektor naczelny dr Richard Ward powiedział, że jest „zachwycony” wyborem Johna Nelsona, i dodał – Doświadczenie biznesowe Johna czyni go idealnym kandydatem do tej roli.

John Nelson legitymuje się  długą karierą w sektorze usług finansowych, nieruchomości i handlu detalicznego. 15 lat spędził w Kleinwort Benson (firma private banking i zarządzania inwestycjami), pracując zarówno w Wielkiej Brytanii i USA. W 1986 roku przeszedł do Lazard (firma zarządzająca aktywami), gdzie przez 13 lat był szefem Corporate Finance, a w 1990 roku objął funkcję wiceprezesa. Od 1999 do 2002 roku zajmował stanowisko prezesa Credit Suisse First Boston w Europie w 2002 r., a po opuszczeniu tej firmy objął szereg funkcji zarządczych i doradczych, w tym zastępca przewodniczącego Kingfisher plc. (firma specjalizująca się w sprzedaży narzędzi), prezesa Hammerson plc.(czołowa europejska agencja nieruchomości), jak również powiernika w National Gallery w Londynie.

Leave a comment:

©2022 ExecutiveSurf | +44 2077291837 | Registered in England no. 1111 7389 - VAT. GB 291 0514 23