46 Jobs | 974661 Resumes

06/04 Zmiany Personalne

Michał H. Mrożek dyrektorem zarządzającym Citi Handlowego w Nowym Jorku

Michał H. Mrożek, do końca lutego wiceprezes zarządu Citi Handlowy odpowiedzialny za bankowość korporacyjną i przedsiębiorstw oraz bankowość inwestycyjną, rozpoczął pracę w Citi w Nowym Jorku gdzie objął kluczowe stanowisko w strukturach centralnych Citi – w zespole odpowiedzialnym za koordynację strategicznych projektów Citi na całym świecie.

To dla nas powód do dużej satysfakcji, że menedżer Citi Handlowy zajął kluczowe stanowisko w strukturach globalnych Citi. To pokazuje jak dobrze postrzegana jest Polska i Polscy menedżerowie. To oznacza również, że ich doświadczenie i wiedza są ważne dla rozwoju Citigroup – zaznaczył Sławomir S. Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy.

W Nowym Jorku Michał H. Mrożek jest dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za rozwój strategicznych projektów koordynowanych przez Citibank NA, jednostkę centralną dla działalności bankowej Citi na całym świecie. Blisko współpracuje z globalnym kierownictwem kluczowych obszarów produktowych oraz jednostek zależnych Citi na całym świecie.

Cieszę się, że mogę wnosić do swojej pracy w Citi znajomość polskiego rynku. Wschodzącego rynku o kluczowym znaczeniu dla Grupy, co sprawiło, że Citi Handlowy został kilka lat temu włączony do Citicorp, tej części Citi która jest strategiczna do Grupy – zaznaczył Michał H. Mrożek, przed rozpoczęciem pracy w Citi w Nowym Jorku. Uważam, że moje doświadczenie z banku Citi Handlowy zdobyte na polskim rynku będą dla Citi dużą wartością. Polska to nadal jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek wśród tzw. Rynków wschodzących na świecie. Rynków będących obecnie w centrum strategii wzrostu największych globalnych instytucji finansowych, w tym Citigroup. W Polsce, Citi Handlowy stworzył skuteczny model obsługi pod „jednym dachem”, zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, globalnych koncernów międzynarodowych, lokalnych korporacji, jednostek samorządów terytorialnych oraz instytucji finansowych. Rozwiązania te są dziś spostrzegane w Citi jako modelowe z perspektywy efektywnej obsługi klienta chcącego w pełni korzystać z rozwiązań, jakie oferuje mu globalna instytucja finansowa mocno zakorzeniona na jego lokalnym rynku. Przykładem takiego podejścia może być nasze doświadczenie w zakresie bankowości inwestycyjnej z dopasowaną ofertą dla dynamicznie rozwijającego się sektora lokalnych/ krajowych przedsiębiorstw, którą w Polsce zbudowaliśmy i wdrożyliśmy w zeszłym roku w oparciu o trzy filary: silną pozycję globalnego lidera bankowości inwestycyjnej, mocnego lokalnego banku i domu maklerskiego, dodaje.

Michał H. Mrożek z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. związany jest od ponad 16 lat. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. W 1995 r. uczestniczył w przygotowaniu i udanej prywatyzacji Banku Handlowego w Warszawie S.A. Rozwojem bankowości korporacyjnej Citi Handlowy kierował od 1997 roku. W latach 2002-2003 sprawował funkcję Dyrektora Zarządzającego, Szefa Pionu Strategii, Rozwoju i Projektów Strategicznych. Potem ponownie objął stanowisko Szefa Pionu Bankowości Przedsiębiorstw, a od października 2009 – Szefa Sub-Sektora Bankowości Korporacyjnej i Bankowości Przedsiębiorstw. W tym czasie Citi Handlowy – obsługując ponad 350 spośród 500 największych podmiotów w Polsce – zdobył pozycję lidera w obsłudze klientów instytucjonalnych i przedsiębiorstw.

To Michał H. Mrożek był także odpowiedzialny za uruchomienie platformy bankowości inwestycyjnej Citi Handlowy na polskim rynku. Dzisiaj Citi Handlowy, który tylko w minionym roku pośredniczył w transakcjach takich liderów rynku jak PGE, PGNiG, Ruch S.A., Nepentes S.A. czy Azoty Tarnów, był jednym z koordynatorów sprzedaży oraz prowadzących księgę popytu dla Ministerstwa Skarbu Państwa przy realizacji sprzedaży 10 procent akcji PGE, a także jednym z czterech biur przygotowujących prywatyzację Giełdy Papierów Wartościowych – zajmuje pozycję silnego gracza bankowości inwestycyjnej.

Leave a comment:

©2022 ExecutiveSurf | +44 2077291837 | Registered in England no. 1111 7389 - VAT. GB 291 0514 23