46 Jobs | 974661 Resumes

Zmiany Personalne – 4 Styczeń 2011

Zmiana na stanowisku wiceprezesa i dyrektora finansowego w Expander Advisors

Expander Advisors: www.expander.pl
Nowym wiceprezesem i dyrektorem finansowym Expander Advisors, jednej z największych firm doradztwa finansowego, będzie Andrzej Oślizło.  Ze spółki po 6 latach pracy odchodzi Konrad Grabowski.

Z dniem 3 stycznia doszło do zmiany na stanowisku wiceprezesa i dyrektora finansowego w Expander Advisors Sp. z o.o. Ze spółki obchodzi związany z nią od 2004 roku Konrad Grabowski, który postanowił poświęcić się nowemu wyznawaniu zawodowemu. Do jego najważniejszych zadań w Expander Advisors należały m.in. restrukturyzacja spółki w latach 2004-2006 (za co otrzymał w 2006 nagrodę w konkursie „Dyrektor Finansowy Roku”) oraz nadzorowanie transakcji  sprzedaży spółki przez GE Money do private equity Innova Capital. Miał on także znaczący wkład w przeprowadzenie firmy przez trudny okres po kryzysie finansowym, dokonując kolejnej udanej restrukturyzacji w roku 2009. Konrad Grabowski odchodzi ze spółki w chwili, kiedy bardzo dobrze radzi sobie ona po kryzysie finansowym, ma solidne fundamenty i dobre perspektywy rozwoju.

By zapewnić Expanderowi dalszy szybki wzrost nowym wiceprezesem i dyrektorem finansowym został Andrzej Oślizło, który jest doświadczonym fachowcem z dziedziny zarządzania finansami i zarządzania strategicznego. Nowy wiceprezes ma 40 lat. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach (kierunek Informatyka) oraz AkademiiEkonomicznej w Katowicach (Zarządzanie i Marketing). Ukończył również studia MBA European University z siedzibą w Monteroux w Szwajcarii. W okresie od maja 2009 roku do września 2010 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. ekonomiczno – finansowych w PLL LOT. W okresie 2006-2009 prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania czasowego i doradztwa strategicznego, współpracując m.in. z koncernem GEO POST, spółką VIA Cargo której był akcjonariuszem oraz  spółką RC UNION S.A., którą wprowadzał na rynek New Connect.  W latach 2002-2006 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego spółki Schenker Sp. z o.o.  Wcześniej był związany z firmą VA TECH ELIN EBG Elektronika Sp. z o.o.  w której piastował stanowisko dyrektora zarządzającego i członka zarządu.  Pracował także w Trinity Management (firma zarządzająca III NFI) pełniąc m.in. funkcję kierownika Departamentu Zarządzania Udziałami. Jest żonaty, ma dwóch synów. Jego hobby to szachy, zarządzanie oraz rynek kapitałowy, lubi także jazdę na nartach, żeglarstwo i muzykę.

Konrad Grabowski i Andrzej Oślizło będą blisko współpracować w najbliższych tygodniach w celu sprawnego przekazania obowiązków.

Leave a comment:

©2022 ExecutiveSurf | +44 2077291837 | Registered in England no. 1111 7389 - VAT. GB 291 0514 23