46 Jobs | 974661 Resumes

Pokolenie Y to też ludzie.

Pokolenie Y to młodzi ludzie do lat 30 którzy świetnie orientują się w najnowszych technologiach . Ponieważ jest to pierwsze pokolenie wychowane w ‘WWW’, powstał cały przemysl skupiający się nad tym aby nas nauczyć w jaki sposób trafić do  pokolenia Y z reklamą i jak z nimi pracować.

Experience, Inc, (http:// www.experience.com) jest częścią tego rynku. Firma definiuje się jako wiodący doradca w sprawach karier dla studentów i absolwetów szkół wyższych. Sugeruje też pracodawcom jak obchodzić się z pokoleniem Y. Jedną z rad jest na przykład: Nie traktuj ich jak tanią siłę roboczą, i nie umniejszaj ich wartości.”

Experience,Inc ostatnio przeprowadziło ‘badania’ zatutyłowane : “ Pokolenie Y znacznie wplynie na rynek pracy’. Pokazują 5 tendencji, które pozwolą firmom rekrutacyjnym i działom HR na ‘stworzenie wydajnej strategii rozwoju młodych talentów już na początku ich kariery’.

Zadziwiające jest jak firmy dawały sobie radę, zanim zaproponowano 5 rozwiązań, które “zapewnią pracowników pełnych zapału i pasji oraz bardziej produktywne środowisko pracy”:

1. Wspieraj tworzenie sieci kontaków.

Wspieranie nawiązywania kontaktów poprzez portale internetowe dla profesjonalistów. Taka relacja, zawarta online pomiędzy pracownikiem i pracodawcą wpływa pozytywnie na zaufanie i produktywność w miejscu pracy.

To bardziej brzmi jak sposób na unikanie obowiązków i William Sotckley z Hai Wei, firmy konsultingowej z Szanghaju stwierdza raczej sucho: taka metoda  budowania zaufania nie do końca jest zgodna z interesami pracodawców. Obserwuję pracowników w biurach moich klientów jak godzinami siedzą wpatrzeni w potrale internetowe i jestem pod wrażeniem, że w ogóle są w stanie wykonać jakąkolwiek pracę.”

2. Wykorzystuj Web 2.0

Zapewnienie natychmiastowego dostępu do informacji w wielu wymiarach Web 2.0, takich jak blogi, nagrania etc. jest kluczowe dla produktywnego i wielowymiarowego środowiska pracy.

Z pewnością znaczy to dotrzymywanie kroku najnowszym technologiom i zrozumienie, że ludzie chcą z nich korzystać, szczególnie tam gdzie pracują. Stockely mówi : to jest po prostu bardziej trendy sposób na powiedzenie: “chcemy wiedzieć wszystko, natychmiast, bez przerwy.” Na poziomie menadżerskim komunikacja zajmuje czas, myślę, że byłoby lepiej stwierdzić: “Powiedz nam najpierw” mając na myśli, “unikaj ,aby  informacje docierały  do  pracowników ze źródeł publicznych a nie bezpośrednio z firmy.”

Mówi, że to samo dotyczy zespołów zajmujących się projektami, gdzie młodsi członkowie powinni dostawać informacje od przełożonych a nie od kolegów.

3. Często dawaj opinie.

Pracownicy pokolenia Y lepiej reagują na natychmiastowe i szybkie oceny swojej pracy niż na opinie wystawiane w co rocznych, pół rocznych czy kwartalnych ocenach.

4. Buduj lojalność.

Menadżerowie,  pomagający swoim pracownikom w rozwiązywaniu trudności, które spotykane są na początku ich kariery stworzą poczucie lojalności i zaangażowania ze strony generacji Y.

5. Zwróć uwagę na rozwój wymagań stawianych przez nowe zadania.

Z powodu rozwoju i wdrażania nowych technologii, zadania którymi będzie zajmować się generacja Y za 5 lat, dzisiaj jeszcze nie istnieją. Dlatego też jest potrzeba dostosowania nowych sposobów szkolenia i rozwijania tego pokolenia.

Stockely mówi, że ostatnie 3 pozycje są oczywiste i stanowią trzon dobrego zarządzania ludźmi. Jenny Floren, twórczyni Experience, Inc. twierdzi, że każda organizacja pragnie wydobyć więcej ze swoich pracowników.  Zaangażowanie, stymulacja i odpowiednie wynagradzanie pokolenia Y pozwoli na zminimalizowanie obrotów zasobami ludzkimi korzystając przy tym z ich nieobliczonego potencjału.

‘Każde pokolenie wyobraża sobie, że jest inteligentniejsze od tego, które było przed nim i mądrzejsze od tego, które przyjdzie po nim’.

George Orwell

Leave a comment:

©2022 ExecutiveSurf | +44 2077291837 | Registered in England no. 1111 7389 - VAT. GB 291 0514 23